Zmiana zagospodarowania przestrzennego w Krakowie

Przejeżdżając przez Kraków w ostatnim tygodniu, ze względu na spotkanie biznesowe w tamtejszym rejonie, byłem bardzo zaskoczony widokiem, jaki spostrzegłem przejeżdżając nie tylko przez centrum Krakowa, ale także przez jego przedmieścia. Nie byłem już w Krakowie od prawie trzech lat i nie mogłem wyjść z podziwu, jak bardzo zmieniło się omawiane miasto w porównaniu z tym co zastałem tam jeszcze trzy lata temu, zwłaszcza gdy mowa jest o terenach granicznych miasta i jego przedmieściach.

mieszkania w krakowieOlbrzymie, nowo powstające jak grzyby po deszczu osiedla mieszkaniowe w Krakowie są wielką inwestycją, na jakie zdecydowało się miasto w połączeniu z wieloma inwestorami i sponsorami niezależnymi, którzy wspólnymi siłami zmieniają krajobraz miasta i przeistaczają je w idące z duchem czasu miasto tętniące życiem i energią. Mieszkania w Krakowie prezentują się niezwykle okazale mimo, iż znaczna większość tych mieszkań jest bardzo ekskluzywna i prawdopodobnie zostanie zakupiona przez klasę wyżej sytuowaną finansowo.

Nie zmienia to faktu, że wiele z tychże osiedli jest również dedykowana zwykłym mieszkańcom, którzy również będą w stanie pozwolić sobie na zakup jednego z oferowanych w powszechnym obiegu mieszkań. Sprzedaż mieszkań jest jedną z głównych działalności obecnie prowadzonych w Krakowie, a branża deweloperska musi zaciskać ręce z radości na myśl o nowych klientach, którzy wedle wysnutych przewidywań, będą uderzać drzwiami i oknami do ich firm w celu nabycia nowoczesnych mieszkań i apartamentowców. Sam może się skuszę, widząc ich rozmach i skalę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *