Zadbaj o zapach swojego mieszkania

Wiele osób poświęca wiele czasu na dokładne sprzątanie swojego mieszkania. Dokładnie wycierają wszystkie kurze na meblach, odkurzają dywany i myją okna. Wszystkie te czynności mogą sprawić, że nasz dom będzie lśnił czystością.

Ale wiele osób zapomina, że wzrok nie jest naszym jedyny zmysłem, dzięki któremu odbieramy otoczenie, równie ważny jest nasz węch. Często sami nie zdajemy sobie sprawy jaki ma wpływ na nasze samopoczucie. Zastanówmy się czy czulibyśmy się komfortowo w pomieszczeniu, które jest idealnie wysprzątane, ale unosi się w nim brzydki zapach? Prawdopodobnie nie zależnie od tego jak czysto byłoby w tym pokoju chcielibyśmy z niego jak najszybciej uciec. Działa to również w drugą stronę, nasze najlepsze wspomnienia z dzieciństwa często związane są z pięknymi zapachami. Przypomnijmy sobie tylko zapach lasu i świeżo skoszonej trawy kojarzący się z beztroskimi wakacjami.

Dlatego podczas dbania o nasze mieszkanie powinniśmy pamiętać, aby zapewnić jego piękny zapach. Jak to zrobić? Ciekawym i ekologicznym sposobem wykorzystanie suszonej lawendy. Oprócz samej rośliny będą nam potrzebne go tego woreczki na lawendę, które możemy kupić w wielu sklepach z produktami dla domu. Susz wkładamy do woreczków, które rozkładamy w wybranych miejscach mieszkania i cieszymy się relaksującym aromatem lawendy unoszącym się wokół nas. Dodatkowo, w ten sposób unikamy używania syntetycznych zapachów, które nie mają porównania do naturalnych, a poza tym u niektórych osób mogą powodować dyskomfort.

Zobacz koniecznie: Woreczki na lawendę | Woreczkowo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *