Wybór dobrych ram do obrazów

Wydaje się, że wiele osób nie docenia tego, jak ważna w obrazie jest rama. Nie tylko to, co przedstawia obraz ozdabia ścianę, prawie że tak samo duże znaczenie ma również rama. Jaka powinna więc ona być, aby dobrze pełniła swoją funkcję?
Solidne ramy do obrazów

Z pewnością, najwyżej cenione są ramy do obrazów, które nie ulegają zniszczeniom. Rzecz w tym, że ubita, czy porysowana rama w żadnym wypadku nie jest ozdobą. Trzeba więc kupować ramy, które są odporne na tego typu zniszczenia. Można być wtedy względnie pewnym, że nawet przez kilka lat rama będzie wyglądała jak nowa.

Najlepszy materiał na ramę

Obecnie na rynku dominują dwa materiały. Pierwszy z nich to drewno, a drugi to oczywiście metal. Niemniej jednak, ramki drewniane mogą być rzecz jasna konstruowane z dziesiątek rodzajów drewna. Podobnie zresztą wygląda to w kwestii ram metalowych. W zależności od tego jakie drewno, czy jaki metal zostanie użyty, ramy nieco zmieniają swoje właściwości. Jednakże, można wskazać pewne ogólne podobieństwa i różnice pomiędzy ramami drewnianymi oraz metalowymi.

Przede wszystkim, znacząco różni się wygląd ram do obrazów z metalu oraz z drewna. Jeśli chodzi o metal, jest on przeważnie jednokolorowy. Można oczywiście zamalować ramę różnymi kolorami jednak nie wygląda to naturalnie. Drewno natomiast nigdy nie ma jednorodnego koloru, przez co jest bardziej interesujące. Poza tym, ramki drewniane wydają się być nieco bardziej eleganckie od ramek metalowych.

Jeśli zaś chodzi o trwałość, ramy do obrazów z drewna wydają się być mniej wrażliwe na zniszczenia typu obicie czy porysowanie. Metal, niezależnie jaki, raczej radzi sobie z tym gorzej. Z drugiej strony, konstrukcje metalowe są niezwykle odporne na poważniejsze zniszczenia, takie jak złamanie, czy pęknięcie.

Poznaj najlepsze Ramy do obrazów oraz zamki drewniane | Nielsen Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *