Własna działalność a biuro księgowe

Bardzo często przed rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej przerażają nas (a często powodują, że porzucamy pomysł o własnej firmie) kwestie prawno-podatkowe. Łatwo wyobrazić sobie sytuację, w której osoba będąca ekspertem w pewnej dziedzinie, na której chce zarabiać, kompletnie nie zna się i nie ma talentów do spraw prawnych. Szczególnie przeraża nas księgowość. Podatki i rozliczenia księgowe to dla wielu osób czarna magia.

Bez podatków i rozliczeń księgowych nie da się prowadzić firmy. Księgowość to nieodzowny element prowadzenia działalności gospodarczej. W podatkach i sprawach księgowych przerażają nas najbardziej dwa słowa – Urząd Skarbowy. Konsekwencje popełnionych błędów mogą być bardzo dotkliwe, nawet jeżeli działaliśmy w dobrej intencji.

faktury zanies do biura rachunkowego

Czy to jednak od razu oznacza, że powinniśmy porzucić pomysł założenia własnej działalności, dzięki której będziemy mogli zarobić więcej pieniędzy oraz zrealizować się zawodowo? Moim zdaniem absolutnie nie. Księgowość jest trudna, ale nie oznacza to, że musimy się na niej świetnie znać prowadząc firmę. Mało powiedziane, możemy się na niej w ogóle nie znać o ile znajdziemy na to rozwiązanie, którym jest dobre biuro rachunkowe (zobacz: Talented Kraków – https://www.talented.pl/).

Biuro księgowe to placówka, która weźmie na siebie ciężar i odpowiedzialność rozliczeń księgowo-finansowych naszej firmy. Przerzucenie zadań księgowych na biuro rachunkowe spowoduje również, że będziemy mogli więcej czasu poświęcić na swoją działalność, czyli nie będziemy tracić na sprawy drugorzędne swojego najcenniejszego aktywa – czasu. Podsumowując, własna działalność – tak. Problemy z podatkami? Nie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *