Rola DJ’a wodzireja na weselu

Funkcja wodzireja stała się popularna w Europie w XVIII wieku. Wówczas w modę weszły tańce korowodowe z wieloma urozmaiconymi figurami i licznymi uczestnikami, które należało sprawnie przeprowadzić przez salę balową. Dziś z kolei DJ na wesele pełni funkcję wodzireja i z powodzeniem gra oraz zabawia gości weselnych przez cały wieczór.

zabawa weselna z DJ'em

Wodzirej jest więc przede wszystkim odpowiedzialny za prowadzenie zabawy na weselach, balach oraz zabawach tanecznych. Tworzy on nowe układy choreograficzne, które prezentuje podczas szkoleń tanecznych i animacyjnych. Przede wszystkim jednak zajmuje się pilnowaniem harmonogramu imprezy oraz zapowiedziami słownymi kolejnych jego etapów. DJ na wesele natomiast zajmuje się, można to określić, reżyserią i realizacją całego wydarzenia muzycznego. Współcześnie dobry fachowiec jest więc wstanie łączyć funkcję wodzireja i DJ’a na wesele, aczkolwiek lepszym wyborem jest współpraca na weselu dwóch osobnych fachowców, czyli DJ’a i wodzireja.

DJ na wesele pełni niezwykle istotną rolę na weselach. Przez cały czas trwania zabawy zabawia ludzi najlepszą muzyką taneczną oraz efektami świetlnymi czy dymnymi. Wodzirej zaś zachęca do wspólnej zabawy, tworzenia wężyków i innych typowych dla przyjęcia weselnego rozrywek. Zapowiada także pierwszy taniec młodej pary oraz prowadzi charakterystyczne gry weselne nowo poślubionych małżonków. Ponadto kontroluje czas, by wejście na salę tortu oraz wszelkie inne zaplanowane wydarzenia odbyły się we właściwym momencie. W tym wszystkim musi zachować lekkość wypowiedzi, wtrącać dowcipne anegdoty i przede wszystkim dać się lubić. Tylko wtedy będzie w stanie skłonić gości do przyłączenia się do zabawy.

Można zatem powiedzieć, że DJ na wesele jak również wodzirej to specjaliści niezbędni na uroczystych weselnych zabawach tanecznych. Właściwi fachowcy w tej roli usprawnią przebieg wesela oraz poderwą ludzi do tańca. Dzięki nim wszyscy goście weselni powinni dobrze się bawić.

Zobacz tutaj: DJ na Wesele | GMusic Kraków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *