Rodzaje kotłów gazowych

Kotły gazowe to na pewno jeden ze sposobów na wygodne i ekonomiczne ogrzewanie gazowe. Ocena efektywności tego typu urządzeń grzewczych jest dosyć wysoka, stąd duże zainteresowanie klientów. Wiele firm proponuje swoje urządzenia, więc poszukujący nie mają praktycznie problemów ze znalezieniem pieca odpowiedniego dla swoich potrzeb.

kocioł gazowy

To urządzenia grzewcze, które przystosowane są do spalania kilku rodzajów gazu. Kotły gazowe dzielimy na kilka grup. Ze względu na: funkcję: kotły jednofunkcyjne oraz kotły dwufunkcyjne. Ze względu na konstrukcję komory spalania: kotły z otwartą i zamkniętą komorą spalania, oraz ze względu na typ: kotły tradycyjne oraz kondensacyjne z wyższą sprawnością.

Kotły gazowe, nazywane potocznie piecykami, dostępne są w dwóch wersjach: jednofunkcyjny lub dwufunkcyjny. Ponadto można wybrać urządzenie stojące lub z możliwością zamontowania na ścianie. Najbardziej prostym piecem jest niskotemperaturowy kocioł gazowy, który dostępny jest zarówno w wersji jednofunkcyjnej, jak i dwufunkcyjnej. Doskonale sprawdza się w mieszkaniach i domach o niewielkiej powierzchni.

Kolejny rodzaj pieców to kotły kondensacyjne – bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia z zastosowaną automatyką. W obrębie tego rodzaju pieców mamy piece dwufunkcyjne, stojące, jak i wiszące – oba typy wyposaża się w zasobniki lub wężownice, np. solarne. Oczywiście wszystkie są w pełni zautomatyzowane.

Urządzenia tego typu preferowane są najczęściej do montażu w nowych pomieszczeniach, ale też do modernizacji instalacji co. Kotły gazowe ekologiczne, energooszczędne i komfortowe ogrzanie mieszkania i domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *