Panele szklane – nowoczesny design w naszym domu

Panele szklane coraz częściej zaczynają gościć we wnętrzach naszych domów. Szkło na ścianę stosujemy już nie tylko w kuchni, ale również w salonie oraz pokojach naszych pociech.

W kuchni szkło najlepiej się sprawdzi zamiast płytek wypełniając wolną przestrzeń pomiędzy górną, a dolną częścią szafek, czy też nad kuchenką, w salonie, czy pokoju dziecięcym jako element ozdobny zdobiąc ścianę od góry do dolu lub np. zamiast obrazu.
Materiał ten jest praktyczny, trwały, a co najważniejsze dostarcza niesamowitych doznań wizualnych. Każde wnętrze, gdzie znajdzie się chociaż niewielki kawałek tego materiału nabiera nowoczesnego designu, wykwintności i elegancji.
Możemy wybrać panele szklane w jednolitym kolorze oraz zawierające grafikę. Wybór tych ostatnich jest przeogromny: abstrakcja, motywy roślinne, motywy zwierzęce, architektura etc. Dodatkowo można umieścić swoją fotografię, która została przez nas wykonana – pod warunkiem, iż będzie ona w bardzo dobrej, wysokiej rozdzielczości.
Każdy znajdzie coś, co przypadnie mu do gustu i będzie mógł oglądać i podziwiać bez końca.
Technologii wykonania barwnych paneli szklanych jest kilka.
Najprostszą metodą możemy wykonać taki panel samodzielnie w domu. W tym celu nabywamy szybę i podklejamy ją specjalną folią (w kolorze lub z wybraną grafiką). Nie musi to być szkło hartowane, chociaż te wskazane będzie wszędzie tam, gdzie znajduje się źródło ciepła np. w kuchni nad płytą gazową. Ważne, aby jego grubość nie była mniejsza niż 4 mm.
Bardziej profesjonalnym wariantem będzie zakup gotowego szkła na dowolny wymiar typu colorimo/lacobel bądź gotowego panelu z grafiką, która może być umieszczona pod taflą, jak również nadrukowana na szkle za pomocą specjalistycznej drukarki UV.
Większość firm mających w ofercie ten materiał gwarantuje nam oprócz niego docinanie na dowolny wymiar oraz usługę montażu, która wykonanywana we własnym zakresie może być ryzykowna.
Zamawiając kompleksową usługę ,możemy być pewni, iż efekt końcowy będzie w pełni zadowalający, a wydane pieniądze nie pójdą w przysłowiowe błoto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *