Nowe technologie w wykańczaniu ścian i sufitów

Przeprowadzając jeden z końcowych etapów budowy domu, a mianowicie prace wykończeniowe musimy podjąć kilka bardzo ważnych decyzji. Jedną z nich jest z całą pewnością wybór tynku, jaki ma zostać położony na ścianach i sufitach.

Na rynku występują głównie tynki gipsowe oraz cementowo-wapienne. Wybierając tynk, chcielibyśmy mieć pewność, że będzie to produkt wysokiej jakości, po położeniu którego ściany nie będą pękać, a także nie pojawi się na nich grzyb. Analizując zalety oraz wady obu produktów, można jednoznacznie stwierdzić, iż tynki gipsowe zyskują znaczną przewagę. Pierwszą zaletą jest fakt, iż tynki gipsowe posiadają możliwość regulacji wilgoci w pomieszczeniach tzn. pochłaniają jej nadmiar lub oddają w przypadku suchego powietrza.

Dzięki temu pojawienie się pleśni jest praktycznie niemożliwe, a pomieszczenia będą zdrowe i będą  miały wpływ na nasze dobre samopoczucie tworząc przyjazny klimat. Decydując się na tynki gipsowe, ściany będą miały gładką, nieporowatą powierzchnię bez zadrapań. Pod tym względem tynki cementowo-wapienne tworzą powierzchnię szarą i szorstką. Kolejną zaletą tynków gipsowych jest prostota nakładania, nanosi się je szybko i wystarczy tylko jedna warstwa. Tynki gipsowe mają jasną barwę, co ułatwia malowanie ścian, a zużycie farb jest znacznie mniejsze. Tynki gipsowe w stosunku do cementowo-wapiennych charakteryzują się również krótszym czasem wysychania. Jest to około dwóch tygodni dla gipsowych, podczas gdy cementowo-wapienne schną dwukrotnie dłużej. Wszystkie właściwości wymienione powyżej, mogą dać nam pewność, iż decydując się na tynki gipsowe, uzyskamy ściany i sufity wysokiej jakości, o pięknym nowoczesnym wyglądzie.

Zobacz: Tynki gipsowe Kraków | Inside-system.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *