Neutralizacja zapachu

Ludzie lubują się w pięknych zapachach pobudzających zmysły, ale gorzej bywa, gdy doświadczamy nieprzyjemnej woni. Obecnie w sklepach jest dostępnych wiele preparatów, które potrafią poradzić sobie z owym problemem. Neutralizacja zapachu nie powinna więc stanowić dla nikogo większego wysiłku.

czyste mieszkaniePodstawowym krokiem jest stosowanie takich specyfików na czyste powierzchnie, tylko wówczas będzie to skuteczne. Dobrze oczyszczone meble, dywany czy tapicerka przyczynią się do tego, że neutralizacja zapachu utrzyma się na stałe, uwalniając nas od niemiłych doświadczeń węchowych. Wiele osób stosuje w tym celu odświeżacze powietrza, które niestety nie usuwają brzydkiego zapachu, a jedynie kamuflują go, w taki sposób, aby mniej podrażniał śluzówkę nosa. Będzie to tylko chwilowe zamaskowanie problemu, który po krótkim czasie powróci na nowo.

Neutralizacja zapachu może też nastąpić pod wpływem działania ozonu. Jest to silny utleniacz, który odkaża i dodatkowo dezynfekuje. Skutecznie niszczy grzyby, pleśnie, wirusy, bakterie czy pyłki. Nie tylko zmniejsza on intensywność nieprzyjemnego zapachu, ale też usuwa część zanieczyszczeń poprzez zmianę zapachu lub wprowadzenie dodatkowych substancji chemicznych.

Można też zastosować specjalne urządzenie, które usuwa przykre dla nas zapachy. Neutralizacja zapachu (zob. flora-fauna.pl) poprzez użycie neutralizatora sprawia, że jego cząsteczki łączą się z brzydką wonią i wytwarzane są nowe neutralne cząsteczki, nieaktywne pod względem zapachu czy też toksyczności dla organizmu oraz środowiska. Z domowych sposobów można zastosować sodę oczyszczoną, która pochłania nieprzyjemne zapachy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *