Najpiękniejsze kokony niemowlęce

Dzieci uwielbiają się przytulać, gdyż nieustannie potrzebują bliskości. Oprócz czułych ramion opiekunów warto zadbać o to, aby maluszek miał w swoim pobliżu mięciutkie kocyki, kołderki czy kokon niemowlęcy. Kokon może być imitacją matczynego brzucha, w którym pociecha spędziła bardzo długi czas.

Kupno kokonu dla niemowlaka zapewni mu spokój i bezpieczeństwo. Miękkie brzegi tłumią nieprzyjemne dla dziecka dźwięki z otoczenia i momentalnie przynoszą ukojenie. Kokon można zabrać gdziekolwiek macie Państwo na to ochotę. Wasze dziecko może bezpiecznie leżeć w rodzicielskim łóżku i nie ma żadnych obaw, iż niepostrzeżenie sturla się z jego powierzchni. Prezentowany kokon dla niemowlaka może również służyć jako leżaczek. Świetnie sprawdza się we wszelkich wózkach, gdyż maleństwo ma miękkie miejsce do spania. Jest niczym dodatkowy materacyk – amortyzowane są wstrząsy podczas spacerów po bardzo nierównych powierzchniach. Wiemy jak bardzo dzieci nie przepadają za rożkami, które znacznie ograniczają ich ruchy. Natomiast kokon nie dość, że jest sprężysty to dodatkowo dziecko może swobodnie ruszać nóżkami. Jest to bardzo istotne, gdyż pozwala to na prawidłowy rozwój stawów biodrowych. Pamiętajmy jednak, aby kontrolować położenie naszych pociech w wózkach, kokonach czy innych leżaczkach. Obserwując maluszka możemy niekiedy obserwować przechylanie jego ciała na jedną stronę. Taka oznaka może właśnie świadczyć o konieczności rehabilitacji stawu biodrowego.

Kokony idealne są dla dzieci tuż po urodzeniu aż do osiągnięcia przez nie 6 miesięcy (długość kokonu wynosi około 70 cm). W pierwszych dniach życia dziecka dopilnujmy, aby kokon jak najbardziej otulał naszego maluszka.

Zobacz też: Kokon dla niemowlaka, kokon niemowlęcy | Szwalnia Snów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *