Najlepszy ochraniacz dla dziecka – cechy

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu podstawowym wyposażeniem dziecięcego łóżeczka był materac oraz poduszka z kołderką. Dzisiaj mamy coś jeszcze – a mianowicie ochraniacz do łóżeczka. Właściwie dodawany jest on w standardzie podczas zakupów. Nie zawsze jednak model dodany gratis sprawdza się doskonale. Warto więc wiedzieć, na jakie elementy zwracać uwagę.

  • Po pierwsze materiał

Pierwszym elementem, na jaki warto zwrócić uwagę jest materiał, z którego ochraniacz jest wykonany. Należy bowiem pamiętać, że dzisiaj coraz powszechniejsze są różne alergie. Jeśli damy dziecku ochraniacz do łóżeczka wywołujący alergię, możemy doprowadzić nawet do chorób układu oddechowego. Ale i to nie wszystko. Materiał nie może nie przepuszczać powietrza czy gromadzić bakterii. Powłoka powinna być antybakteryjna i oddychająca, aby dziecko się nie odparzało.

  • Po drugie wykończenie

Każdy materiał na ochraniacz do łóżeczka dziecięcego powinien być tak wykończony, aby nie było mowy o jego otworzeniu, czy spruciu. Każda wystająca nitka czy materiał wychodzący ze środka mogą stać się zagrożeniem. Pamiętać bowiem należy, że dziecko poznaje świat poprzez właśnie wkładanie wszystkiego do buzi.

  • Po trzecie mocowanie

Ono również jest szalenie ważne. Ochraniacz nie powinien być łatwy do odwiązania czy odczepienia. Bo wtedy dziecko może szybko się go pozbyć. Co więcej, w przypadku maleńkich dzieci, samoistne rozwiązanie może grozić upadkiem ochraniacza na twarz dziecka i jego podduszeniem. Dlatego i ten element powinien być dokładnie sprawdzony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *