Kremacja zwłok – alternatywa dla tradycyjnego pochówku

Kruchość życia i to, że możemy w każdej chwili je stracić, jest czymś co zatrważa większość z nas. Niestety prędzej czy później każdy stanie oko w oko z śmiercią. Na początku osób bliskich, które będzie trzeba godnie pochować.

Jednym ze sposobów jest pochówek prochów w urnie na cmentarzu. Coraz więcej osób zastanawia się nad tym rozwiązaniem, ponieważ jest ekologiczne. Kremacje zwłok Kraków polegają na spopieleniu ciała w specjalnym miejscu, a następnie umieszczeniu prochów zmarłego w bardziej lub mniej zdobnej urnie. Najpierw rodzina tradycyjnie żegna się ze swoim bliskim podczas ceremonii pogrzebowej. Następnie zwłoki są umieszczane w specjalnym piecu, gdzie w temperaturze 800-1200 stopni Celsjusza ulegają rozpadowi. Sam proces trwa kilka godzin i jedynymi osobami mającymi wgląd w jego przebieg są pracownicy zakładu pogrzebowego.

Reklama: kremacje zwłok kraków – Epitafium.Krakow.pl  

Rodzina może pozwolić na spopielenie w ubraniach, bądź w całunie z materiału łatwopalnego. Istotne jest to, by nie pozostawić przy zwłokach rzeczy, których nie mógłby spalić ogień. Po procesie kremacji prochy są przesypywane do specjalnego pojemnika. Urny i relikwiarze mogą być zarówno proste, jak i zdobne. Ważne jest jednak to, aby był to materiał wytrzymały, dlatego bardzo często są to urny kamienne. Rodzina może zgodzić się na poświęcenie prochów, a w następnym etapie umieszczenie ich w wybranym miejscu. Prochy mogą zostać złożone między innymi do kolumbarium lub po prostu do tradycyjnego grobu zamiast trumny. W Ameryce wiele rodzin decyduje się na bardziej kontrowersyjny krok jakim jest umieszczenie urny we własnym salonie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *