Kremacja zwłok – alternatywa dla tradycyjnego pochówku

Kruchość życia i to, że możemy w każdej chwili je stracić, jest czymś co zatrważa większość z nas. Niestety prędzej czy później każdy stanie oko w oko z śmiercią. Na początku osób bliskich, które będzie trzeba godnie pochować.

Jednym ze sposobów jest pochówek prochów w urnie na cmentarzu. Coraz więcej osób zastanawia się nad tym rozwiązaniem, ponieważ jest ekologiczne. Kremacje zwłok Kraków polegają na spopieleniu ciała w specjalnym miejscu, a następnie umieszczeniu prochów zmarłego w bardziej lub mniej zdobnej urnie. Najpierw rodzina tradycyjnie żegna się ze swoim bliskim podczas ceremonii pogrzebowej. Następnie zwłoki są umieszczane w specjalnym piecu, gdzie w temperaturze 800-1200 stopni Celsjusza ulegają rozpadowi. Sam proces trwa kilka godzin i jedynymi osobami mającymi wgląd w jego przebieg są pracownicy zakładu pogrzebowego.

Reklama: kremacje zwłok kraków – Epitafium.Krakow.pl  

Rodzina może pozwolić na spopielenie w ubraniach, bądź w całunie z materiału łatwopalnego. Istotne jest to, by nie pozostawić przy zwłokach rzeczy, których nie mógłby spalić ogień. Po procesie kremacji prochy są przesypywane do specjalnego pojemnika. Urny i relikwiarze mogą być zarówno proste, jak i zdobne. Ważne jest jednak to, aby był to materiał wytrzymały, dlatego bardzo często są to urny kamienne. Rodzina może zgodzić się na poświęcenie prochów, a w następnym etapie umieszczenie ich w wybranym miejscu. Prochy mogą zostać złożone między innymi do kolumbarium lub po prostu do tradycyjnego grobu zamiast trumny. W Ameryce wiele rodzin decyduje się na bardziej kontrowersyjny krok jakim jest umieszczenie urny we własnym salonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *