Jaka pościel dla niemowlaka

Każda przyszła mama będąc już w ciąży zastanawia się nad wyprawką dla swojego dziecka. Przygotowywanie się na przyjście maluszka niesie za sobą konieczność podejmowania wielu decyzji, które są trudniejsze, jeśli spodziewamy się swojego pierwszego dziecka. Kupić trzeba wiele rzeczy, z których najważniejsze i niezbędne od pierwszych dni życia są: ubranka, pościel i łóżeczko.

Trzeba wiedzieć, że pościel dla niemowlaka (szwalniasnow.pl) powinna być bardzo dobrej jakości. Co to oznacza? – otóż przede wszystkim musi być wykonana z czystej bawełny. Niedopuszczalny jest tutaj inny skład tkaniny. Tylko pościel bawełniana zapewnia odpowiednią przepuszczalność powietrza i powoduje, że dziecko się nie poci. Na początek wystarczy zaopatrzyć się w prześcieradło, bo dziecko i tak będzie spało w samym ubranku lub śpiworku. Zresztą jest to dla niego najbezpieczniejsze. Pościel dla dziecka to nie tylko prześcieradło i poszewki na poduszkę czy kołderkę, ale także śpiworek i ochraniacze do łóżeczka. Jak już wcześniej wspomniano śpiworek jest niezbędny, a oprócz tego można też kupić ochraniacze na szczebelki czy baldachim.

Dla starszych dzieci dostępne są ochraniacze na wezgłowie łóżka. Warto zadbać także o odpowiedni wygląd, gdyż pościel dziecięca powinna charakteryzować się barwnymi i ciekawymi wzorami. Jeśli chodzi o kolor to można poszaleć i użyć wyobraźni, błękit nie jest już zarezerwowany tylko i wyłącznie dla chłopców, a róż dla dziewczynek. Jeśli ktoś zdecyduje się na pościel w stonowanych barwach, to powinien pomyśleć chociaż o kolorowych poduchach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *