Jak działa odkurzacz centralny

Odkurzacze centralne to najnowocześniejsze urządzenia ułatwiające wykonywanie codziennych czynności. Jest cichy, łatwy w użytkowaniu i bardo skuteczny.

Jak działa odkurzacz centralny?

uciążliwe sprzątanieZasada działania jest prosta. Jeden duży odkurzacz (jednostka centralna) i rozprowadzona w ścianach instalacja. Do odkurzania wystarczy tylko wąż podłączony do gniazda ssącego. Wymaganie minimalne to jedno gniazdo na cały domek kilkukondygnacyjny, ale praktyczniejszym rozwiązaniem jest gniazdo na każdej kondygnacji, wtedy możemy posługiwać się krótszym wężem, który jest lżejszy i nie plącze się pod nogami.

Zaletą odkurzacza centralnego jest cicha praca, duża siła ssąca, minimalna obsługa (opróżnianie jednostki centralnej 2 razy w roku).
Najważniejszy jest jednak sposób odprowadzania zużytego powietrza. W tradycyjnych odkurzaczach dokonuje się to przez otwór wylotowy na pomieszczenie. Niestety w tym powietrzu znajdują się szkodliwe dla alergików roztocza, żaden filtr nie jest w stanie ich zatrzymać. W odkurzaczu centralnym wydalane są na zewnątrz budynku, a powietrze w pomieszczeniach oczyszczone.

Najlepiej instalować odkurzacze centralne w budynkach nowobudowanych, ponieważ instalacje prowadzone są w ścianach i podłogach. Możliwości technologiczne pozwalają także na ich montowanie w mieszkaniach i domach już użytkowanych.

Wiele firm montuje już odkurzacze centralne Poznań, Kraków, Warszawa i inne duże miasta mogą korzystać z konkurencji na rynku. Dla inwestorów stwarza to możliwość korzystania z tańszych ofert, bo niestety odkurzacz centralny jest sporym wydatkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *