Gdzie spakować damskie kosmetyki?

Minęły już czasy, gdy do walizki wystarczyło upchnąć mydło, pastę do zębów ze szczoteczką, a do torebki schować szminkę i cienie do powiek z pudrem. Obecnie osoby dbające o swój wygląd oraz zdrową skórę posiadają cały arsenał kosmetyków potrzebny do pielęgnacji i podkreślania urody.

Na co dzień trzyma się je w domu, a ze sobą zabiera podstawowe w małej kosmetyczce. Taka kosmrtyczka do torebki zmieści zarówno szminkę lub pomadkę, cienie do powiek, korektor, fluid i krem do twarzy. Każda kobieta ma swój osobisty sprawdzony zestaw. Jednak podczas dłuższych lub krótszych wyjazdów ten zestaw się nie sprawdzi. Na szczęście producenci zadbali o wygodę podróżnych i oprócz walizek mają w swojej ofercie szereg kosmetyczek podróżnych różnej wielkości i budowy. W zależności od liczby potrzebnych specyfików można wybrać większy lub mniejszy model. Kształtem mogą przypominać torebkę, kuferek lub zgrabną walizeczkę. Stanowią one przeważnie dodatkową sztukę bagażu. Bardzo często możemy znaleźć w ofercie handlowców cały zestaw walizek i kosmetyczki podróżne utrzymane w jednym deseniu.
W wielu przypadkach taka kosmetyczka służy nie tylko jako środek transportu ale także, po rozłożeniu, może stać się wiszącą półką na której poukłada się kosmetyki gdy nie ma możliwości umieszczenia ich w innym, dogodnym miejscu.
W sklepach oprócz kosmetyczek dla kobiet znaleźć można także te przeznaczone dla mężczyzn. Panowie również mają do wyboru szereg kosmetyków do pielęgnowania włosów i ciała. Na koniec nie można zapomnieć o spakowaniu środków dla dzieci, które będą potrzebowały osobnego bagażu.
Chociaż wielkość takiej kosmetyczki do podróży bywa pokaźna warto zastanowić się czy na pewno będziemy potrzebować wszystkich specyfików. Nawet gdy wyjeżdżamy na dłużej warto ograniczyć się do tych naprawdę niezbędnych lub zamiast wielkich opakowań używanych na co dzień kupić ich miniaturowe odpowiedniki. Podróż powinna być przyjemnością, a nie kojarzyć się z mordęgą przy dźwiganiu bagaży.

Zobacz też: Kosmetyczki damskie | OrienteGlamour.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *